17:52 / E Mërkurë, 31 Maj 2023 / Gj. Sh

Messi i jep 10 ditë kohë Barcelonës

Lionel Messi po e dëshiron rikthimin e tij te skuadra e Barcelonës.

Sulmesi argjentinas do të largohet nga PSG-ja gjatë afatit kalimtar veror, dhe dëshira e tij është të kthehet në ‘’Camp Noiu’’, shkruan IndeksOnline.

Sipas gazetës ‘’Relevo’’, 35-vjeçari i ka dhënë 10 ditë kohë Bacelonës për të konfirmuar nëse janë të gatshëm të nënshkruaj me të.

Për Messin interesim kanë shfaqur disa skuadra, por ai mund të transferohet në Arabinë Saudite, ku Al Hailal është tëpër e interesuar për nënshkrimin e Argjentinasit./IndeksOnline/