21:32 / E Hënë, 02 Dhjetor 2019

MESSI, MESSI, MESSI, MESSI, MESSI, MESSI!

Lionel Messi ka fituar çmimin “Ballon d’Or” për herë të 6-të në histori.

Në këtë garë të ngushtë, argjentinasi mposhti holandezin Virgil van Dijk, shkruan Indeksonline.

Messi tashmë thyen rekord dhe lë mbrapa portugezin Cristiano Ronaldo që ka 5 “Topa të artë”.

/Indeksonline/