22:58 / E Premte, 08 Nëntor 2019

Mesut Ozil tregon edhe njëherë që është besimtar

Mesut Ozil njihet si një mysliman i devotshëm po ashtu e kemi parë duke i festuar golat e tij me falenderim për zotin.

Por kësaj here ai ka publikuar një foto ku shihet me fanellën e Arsenalit duke u lutur dhe me mbishkrimin “ Kur lutesh, mos u shqetëso se si do ta realizojë Allahu lutjen, vetëm beso se do ta realizoj”.

Futbollisti i Arsenalit po ashtu njihet edhe si një njeri mjaftë human duke i ndihmuar ta varfërit dhe banorët e lagjes së tij në Turqi./Indeksonline/.

Mos i humb