16:42 / E Hënë, 15 Tetor 2018 / indeksADMonline

Microsoft lason lap-topin me ngjyrë rozë

Kompania “Microsoft” i ka shtuar një ngjyrë të re modelit “Surface Lap-top 2”.

“Surface Lap-top 2” tashmë është me ngjyrë rozë. Kjo ngjyrë do të jetë vetëm për regjionin e Kinës, transmeton Indeksonline.

Modeli me këtë lloj ngjyre mund të blihen nga nesër në dyqanet e Pekinit.

Përveç ngjyrës, ky model do të ketë gjeneratën e tetë të procesorëve Intel, do të jetë më i shpejtë se sa modeli  origjinal dhe ka madhësi më të madhe të RAM-it. /Indeksonline/