00:06 / E Mërkurë, 08 Korrik 2020

Milan – Juventus, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

Milani ka mposhtur Juventusin me rezultat 4-2 në ndeshjen e xhiros së 31-të të Serie A.

Rosonerët fituan me përmbysje pasi fillimisht Juve ishte duke fituar me rezultat 0-2, shkruan Indeksonline.

Lojtari më i mirë i ndeshjes është vlerësuar Ante Rebic  dhe Ibrahimovic me notën 8.3.

Lojtari më i dobët i ndeshjes ishte Bonucci që u vlerësua në këtë sfidë me notën 5.1. /IndeksOnline/

Mos i humb