16:14 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Miliçeviq falënderon Sllovakinë për mos njohjen e Kosovës

Nënkryetari i parlamentit serb, Gjorgje Miliçeviq ka shprehur një mirënjohje ndaj Sllovakisë në respektimin e së drejtës ndërkombëtare dhe mos-njohjen e pavarësisë së vetëshpallur të Kosovës dhe për të mbështetur Serbinë në çështjen e mos pranimit të Kosovës në UNESCO.

Miliçeviq këtë e tha gjatë një takimin me anëtarët e komisionit parlamentar për arsimin  me anëtarët e parlamentit sllovak./Indeksonline/