22:45 / E Premte, 18 Tetor 2019 / indeksADMonline

Ministri gjerman: Ne BE ka mungesë të madhe udhëheqje dhe guximi

Kaq zhgënjyese! Jo vetëm Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, por edhe Evropa dështoi, shkruan në Twitter ministri gjerman për Çështjet Evropiane, Michael Roth.

”Ne BE ka një mungesë të madhe udhëheqje dhe guximi. Ne duhet t’i mbajmë premtimet dhe të marrim përgjegjësi për paqen, stabilitetin, pajtimin dhe demokracinë në Ballkanin Perëndimor”, thekson ai.

”Unë do të vazhdoj”, përfundon Roth.