12:45 / E Hënë, 02 Tetor 2017 / indeksADMonline

Ministri Sefaj zhvillon takim me komandantin e KFOR-it

Ministri i Punëve të Brendshme,  Flamur Sefaj, priti në takim komandantin e KFOR-it në Kosovë, Gjeneral Major Giovanni Fungo.

Në këtë takim u diskutua për gjendjen e përgjithshme të sigurisë në Republikën e Kosovës, ku u vlerësua të jetë e qetë dhe stabile.

Të dy bashkëbiseduesit u shprehen se bashkëpunimi i Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe KFOR-it është i mirë dhe se është me rëndësi që ky bashkëpunim të thellohet edhe më tej./AktivPress