15:15 / E Hënë, 04 Dhjetor 2023 / S Z

Ministria e Shëndetësisë: Numri i të vrarëve në Gaza është afër 16 mijë

Ministria e Shëndetësisë në Gaza, e cila drejtohet nga Hamasi, ka njoftuar se 15 mijë e 899 njerëz janë vrarë atje që nga 7 tetori.

Në njoftimin e kësaj ministrie thuhet se 349 njerëz janë vrarë në sulmet izraelite që nga përditësimi i fundit i tyre, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Hamasi thotë gjithashtu se 70 për qind e viktimave janë gra dhe fëmijë.