19:47 / E Shtunë, 12 Janar 2019

Minuta e 90′ e ndeshjës, Van Dijk çartet ndaj Arnoldit

Liverpool mposhti me rezultat 0-1 Brightonin në shtëpi, por nuk ishin 90 minuta aq të lehtë lehtë për skuadrën e Klopp.

Liverpool ka pranuar vetëm 10 gola në 22 ndeshjet e tyre në ligë këtë sezon dhe Van Dijk natyrisht ka shumë merita për këtë rekord mbresëlënës.

Në minutën e 90-të ndaj Brighton, Van Dijk tregoi aftësinë e tij drejtuese.

Liverpool ishte duke mbrojtur epërsinë e tyre minimale dhe holandezi mund të shihej duke i bërtitur në të djathtë të djathtë mbrojtëst Trent Alexander-Arnold për tu rikthyer në pozicionin e djathtë të mbrojtjës. /IndeksOnline/