14:14 / E Mërkurë, 22 Janar 2020

Mjekët e infermierët zgjasin kohën e pauzës në Lipjan, qytetari i incizon

Mejda Sopjani, nga Komuna e Lipjanit, ka raportuar se mjekët dhe infermierët e Shtëpisë së Shëndetit në këtë komunë nuk po i përfillin rregulloret dhe po fillojnë pauzën 30 minuta më parë.

Në nje video që ka shpërndarë, Sopjani ka treguar se ka shoqëruar nënën e tij në këtë institucion që t’i ndihmonin për shkak të shëndetit të lig, shkruan IndeksOnline.

Ai shprehet i shqetësuar duke vënë në pah parregullsitë që bëhen në këtë institucion publik.

Në video shihet se janë mbledhur dhjetra punëtore në sportel në korridorin e Shtëpisë së Shëndetit, derisa në zyrë të mjekut qëndronte e ulur e moshuara duke pritur që të shkonte dikush ta kontrollonte.

 “Shok e dashamir erdha npushim në Kosovë edhe e pata pa qef nanen. E çova ne shtepinë e shendetit ne Lipjan gjys ore ma heret e kan bo pausen se sa osht me rregullore Veq kqyrne Videon Se si osht tu u punuar ne spitalet tona ne Kosov Ju lutem te gjithve qe ta shperndajn kete Video Qe ne te nderr marrum masa Veq na Mujna me nreq kit Shtet Shok e dashamir Erdha npushim Nkosov edhe e pata pa qef Nanen edhe e qova Ne shtepi e shendetit ne Lipjan Gjys ore maheret e kan bo pausen se sa osht me rregullore Veq kqyrne Videon Se si osht tu u punuar ne spitalet tona ne Kosov Ju lutem te gjithve qe ta shperndajn kete Video Qe ne te nderr marrum masa Veq na Mujna me nreq kit Shtet”, ka shkruar Sopjani./IndeksOnline/

Mos i humb