09:23 / E Enjte, 01 Tetor 2020

Modelja e famshme humbet fëmijën gjatë shtatzënësisë, rrefen për dhimbjen dhe publikon foto nga spitali!

Chrissy Teigeni dhe John Legendi, kanë humbur fëmijën e tyre pas komplikimeve të shtatzënësisë, njoftn çifti në llogaritë e tij në rrjetet sociale.

“Ne jemi të tronditur dhe po përjetojmë një dhimbje të thellë, llojin e dhimbjes, që nuk e kemi ndjerë kurrë më parë”, ka njoftuar çifti, trasnmeton IndeksOnline.

Teigen, një modele dhe personalitet televiziv, u dërgua në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai të dielën pasi zbuloi se ajo kishte qenë në shtrat dhe kishte gjakderdhje.

“Ne kurrë nuk ishim në gjendje të ndalonim gjakderdhjen dhe t’i jepnim foshnjës sonë lëngjet që i duheshin, me gjithë intervenimet për të ndaluar gjakëderdhjen. Thjesht nuk mund të bënim më shumë”, ka shkruar modelja.

Çifti prindër të dy fëmijëve, ishte në pritje të një djali tjetër.

“Ne e kishim në plan ta quanim Jack. Ai do të jetë gjithmonë Jack për ne, ai luftoi aq shumë për të qenë pjesë e familjes sonë të vogël dhe ai do të jetë, përgjithmonë”.

Çifti ka dy fëmijë, Luna dhe Miles, të cilët kanë thënë se të dytë u ngjizën përmes fekondimit “in vitro” (IVF). Por kjo shtatzënësi ndodhi natyrshëm, diçka që Teigeni tha se nuk mendonte se ishte e mundur për të.

Megjithëse ishte e hapur në lidhje me luftën e saj për të mbetur shtatzënë, Teigen kohët e fundit tha se shtatzënitë IVF ndiheshin “të paprekshme dhe të sigurta” .

View this post on Instagram

We are shocked and in the kind of deep pain you only hear about, the kind of pain we’ve never felt before. We were never able to stop the bleeding and give our baby the fluids he needed, despite bags and bags of blood transfusions. It just wasn’t enough. . . We never decide on our babies’ names until the last possible moment after they’re born, just before we leave the hospital.  But we, for some reason, had started to call this little guy in my belly Jack.  So he will always be Jack to us.  Jack worked so hard to be a part of our little family, and he will be, forever. . . To our Jack – I’m so sorry that the first few moments of your life were met with so many complications, that we couldn’t give you the home you needed to survive.  We will always love you. . . Thank you to everyone who has been sending us positive energy, thoughts and prayers.  We feel all of your love and truly appreciate you. . . We are so grateful for the life we have, for our wonderful babies Luna and Miles, for all the amazing things we’ve been able to experience.  But everyday can’t be full of sunshine.  On this darkest of days, we will grieve, we will cry our eyes out. But we will hug and love each other harder and get through it.

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Teigen ishte gati 4 muaj shtatëzënë  dhe kishte gjakderdhje të konsiderueshme. Ajo zbuloi se placenta e saj ishte “me të vërtetë, me të vërtetë e dobët”.

Çifti shprehën mirënjohjen e tyre për fëmijët e tyre dhe përvojat që kanë pasur.

View this post on Instagram

no day is ever the same!

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

“Çdo ditë nuk mund të jetë plot me diell,” thanë ata. “Në këto ditë më të errëta, ne do të pikëllohemi, do të qajnë sytë tanë. Por ne do të përqafojmë dhe duam njëri-tjetrin më fort dhe do ta kalojmë këtë periudhë”./IndeksOnline/