22:42 / E Hënë, 17 Qershor 2019

Modelja kosovare në faqen e parë të revistës franceze: Kështu i doli gjoksi

Modelja kosovare, Heidi Lushtaku ka zënë ballinën e revistës franceze “Closer” . Lushtaku u paraqit në Festivalin e Filmit në Kanë këtë verë, por Heidi ra në sy për një paraqitje tepër seksi të saj

Edicioni i 72-të i Festivalit Ndërkombëtarë të Filmit në Kanë, i cili përfundoi më 14, kishte të ftuar edhe HeidiLushtakun që për çudi revista e cilëson si turke.

Megjithatë, Heidi është kosovare dhe është gruaja e boksierit Robin Krasniqi, i cili këtë vit humbi titullin e kampionit të Europës në boks.

Heidi, në këtë ceremoni ishte paraqitur me një fustan të tejdukshëm derisa gjatë pozimit para aparateve asaj i ka dal jashtë njëri prej gjokseve të saj.Zakonisht në Festivalin e Kanës ndodhin gjëra të tilla kurse sivjet radha ka qenë e Heidit. 

Vitin e kaluar, kjo i kishte ndodhur aktores franceze Sophie Marceau dhe aktores meksikane, Patricia Contreras.

VIP-a të tjerë të cilët lejuan që gjoksi i tyre të ekspozohet para publikut gjatë festivalit janë edhe supermodelja çeke, Petra Nemcova, modelja Virginie Ledoyen dhe ylli i emisioneve televizive Farrah Abraham.