09:11 / E Hënë, 22 Korrik 2019

Moderatorja Albana Osmani shkëlqen përkrah nipit dhe mbesës

Albana Osmani njihet si një moderatore mjaft e bukur dhe e dashur për publikun, gjithashtu ajo është mjaft e vlerësuar për punën që bën, shkruan Indeksonline.

Në paraqitjet e saj publike Albana gjithnjë reflekton pozitivitet dhe njihet si një njeri shumë human, që ndihmon njerëzit në nevojë.

Kështu ajo është krijuese e fondacionit “Ti je një luledielli’ e cila është një organizatë jo-fitimprurëse që ka për qëllim mbledhjen e fondeve për të ndihmuar fëmijët në nevojë të cilët përballen me ndonjë sëmundje, të kurohen e trajtohen por edhe fëmijët që kanë mungesa elementare.

Fondacionin e saj e kanë përkrahur dhe mbështetur shumë fytyra të njohura shqiptare si artistë, aktorë e politikan të ndryshëm.

Albana së fundmi nëpërmes disa fotografive u shfaq në pushime në krahët e mbesës dhe nipit të saj me të cilët duket se po kalon qaste të këndshme. /Indeksonline/