09:31 / E Enjte, 19 Prill 2018 / indeksADMonline

Mogerini mban fjalim nA� Kuvendin e MaqedonisA�

PA�rfaqA�suesja e lartA� e BE-sA� pA�r politikA� tA� jashtme dhe siguri, Federika Mogerini sot nA� ora 9.30 do tA� mbajA� fjalim nA� Kuvendin e MaqedonisA�.

Ajo do tA� flas pA�r rekomandimin e KE-sA� pA�r hapjen e negociatave pA�r anA�tarA�simin e vendit nA� BE, por do tA� flas edhe pA�r perspektivat e vendit nA� planin e eurointegrimeve.

Mogerini mbrA�mA� qA�ndroi nA� Shkup, ku kishte takime tA� ndara me ministrat e rajonit dhe njA� darkA� tA� pA�rbashkA�t tA� shtruar nga kryeministri Zoran Zaev.