23:16 / E Mërkurë, 11 Shtator 2019

Molliqaj: Asgjë nuk ndodhi jashtë studios

Dardan Molliqaj ka reaguar pas përplasjes televizive që pati mes tij dhe Haki Abazit.

Kandidati për deputet nga PSD, ka mohuar përmes një shkrimi në Facebook se ka pasur rrahje, derisa ka thënë se asgjë nuk ka ndodhur jashtë studios.

Reagimi i plotë:

Asgjë nuk ndodhi jashtë studios, përveç një debati me pak tensione që ishte vazhdimësi e debatit publik.

Unë nuk i kam problem debatet televizive dhe ndjehem shumë komod t’i mbroj bindjet e mia. Nuk fshihem asnjëherë. Secilin veprim timin politik jam në gjendje ta arsyetoj deri në fund. Nuk e kam problem asnjë akuzë e sulm për veprimet e mia politike.

Ankesa e vajtimet nuk mund t’i fshehin humbjet në nivel argumentesh nëpër debate televizive.