08:24 / E Enjte, 11 Janar 2018 / indeksADMonline

Momentet e fundit të vogëlushes pakistaneze e cila u përdhunua e më pas u mbyt (Video)

Përdhunimi dhe mbytja e vogëlushes 8 vjeçare nga Pakistani ka ngritur në këmbë nga zemërimi këtë vend, të cilat janë shoqëruar me protesta të cilët kërkojnë vdekjen e përdhunuesve.

Pamjet e marra nga kamerat e sigurisë të cilat janë shfaqur nëpër media tregojnë se Zainab Ansari është larguar me një njeri të panjohur, transmeton Indeksonline.

Rasti i saj është i fundi në një seri të ngjashme vrasjesh në këtë qytet.

Tani policia është në kërkim të dyshuarit për vrasjen e Zainabit, që dyshohet të jetë i lidhur edhe me rastet e tjera që kanë ndodhur./Indeksonline/