08:57 / E Shtunë, 24 Tetor 2020

Momenti kur Distrie Krasniqi pranon medaljen e artë dhe intonohet himni i Kosovës

Distrie Krasniqi arriti që dje ta fitoi medalje e artë në “Grand Slamin e Budapestit”.

Ajo në finale e mposhti xhudistën argjentinase, Paula Pareto në kategorinë -48 kilogram, shkruan IndeksOnline


Distria doli e para që fitojë medaljen e artë, e argjenta i takoi argjentinases, Paula Pareto e ajo e bronzta serbës, Andrea Stojdinov.

Kështu, himni i Kosovës dhe flamuri ishin prezent në podium gjatë ceremonies së medaljeve në Hungari.