21:56 / E Mërkurë, 01 Maj 2019 / indeksADMonline

Momenti kur Liverpooli kërkoi penallti

Tifozët e Liverpool në rrjetet sociale janë të inatosur me arbitrin e ndeshjes ndaj Barcelona-s për shkak të një penalltie të padhënë ndaj Sadio Mane.

Gjatë një dyluftimi brenda zonës me Gerard Pique, sulmuesi i Liverpool a mbrojtur topin dhe pas kontaktit me qendërmbrojtësin spanjoll është rrëzuar në tokë dhe ka kërkuar penallti.

Megjithatë, arbitri ka vazhduar ndeshjen duke e cilësuar si një pengim të lehtë dhe jo mjaftueshëm faull për njëmbëdhjetëmetërsh.