10:48 / E Premte, 24 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Momenti kur policët rrëzohen bashkë me deputetin e VV-së (FOTO)

Policia e Kosovës ka arritur të arrestoj deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje para hyrjes së Kuvendit.

Gjatë arrestimit, deputetët e VV-së I kanë rezistuar kapjes nga policia përcjell Indeksonline.

Deputeti Xhelal Sveçla është rrëzuar në tok me gjithë policët derisa rezistonte që kolegët e tij Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu të mos arrestohen.

Shih më poshtë fotografitë: