15:58 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Moska: Vendimi i Hagës për Mlladiqin, i njëanshëm

Vendimi për burgim të përjetshëm për Ratko Mlladiqin, është një vazhdim i kursit të politizuar dhe të njëanshëm që dominoi punën e Tribunalit Penal Ndërkombëtarë për ish-Jugosllavinë, tha sot ministrja e Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, transmeton Indeksonline.

Artificiale, të njëanshme dhe anti-serb, interpretimi i ngjarjeve tragjike të viteve 90-ta nga Tribunali i Hagës”, ka thënë Zakharov./Indeksonline/