07:25 / E Enjte, 26 Mars 2020

Mot i vranët dhe me shi

26.03 – Kryesisht vranët. Në mbrëmje riga lokale shiu.
27.03 – Kryesisht vranët. Kohëpaskohe me mundësi për reshje të dobëta shiu. Në vise malore borë.
28.03-29.03 – Të shtunën kryesisht vranët, vende-vende mundësi për riga lokale shiu. Ditën e diel kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Priten edhe reshje lokale shiu.
30.03 – Vransira dhe intervale me diell. Pasdite mundësi për reshje lokale shiu.
Temperaturat do të shënojnë rritje graduale rreth vlerave mesatare. Temperaturat minimale do të luhaten nga -1C deri në 4C, ndërsa maksimalet nga 8C deri në 14C.
Do të fryej erë mesatare kryesisht nga verilindja 3-8m/s.
Shtypja atmosferike do të zbres përreth vlerave normale.

Mos i humb