10:53 / E Martë, 09 Janar 2018 / indeksADMonline

Moti ekstrem në SHBA, është fillimi i epokës së akullnajave, apo Rusia provoj bombën klimatike! (Video)

Një video e publikuar në internet ku shihen makinat e ngrira në akull në rrugët e shtetit amerikan të Masaçusetsit, po raportohet se një mot i tillë nuk ka pasur në SHBA, që nga koha e Akullnajave.

Por komentet kanë shkuar edhe pak më larg në lidhje më këtë ngjarje, disa nga komentuesit thonë se kjo shënon rikthimin e Kohës së Akullnajave, atëherë kur bota ishte ngrirë e tëra gjë që kishte bërë që shumica e gjallesave në botë të zhduken.

Kjo stuhi e cila ka shkaktuar problemet shumë të mëdha në Amerikë, nuk është ngurruar të akuzohet edhe Vladimir Putini, për të cilin thuhet se prej kohësh posedon armet klimatike, ose ato që sjellin katastrofa natyrore, shkruan CNN, transmeton Indeksonline.

“Është i (Putin) është bërë me qëllim që ta shkatërroj ekonominë dhe infrastrukturën amerikane,” shkruan Cattefaie Blæc.

“Cikloni bombë është një agjent rus, është një ndërhyrje ruse në demokracinë klimatike”, shkruante Sergei Korsak.

Lexuesit theksuan se kushtet e motit i ngjajnë ftohtit siberian, ndërsa disa kanë bërë një analogji me apokalipsin.

“Është si një film” Dita Pas Nesër “, thotë Royce Rozentāls, në një tjetër komentuese.

“Apokalipsi e madhe për Amerikën”, shkruante Tessa Fieryphoenix.

‘Cikloni bombë’, i cili zbriti temperaturat deri në -40 gradë, nisi shkatërrimin e tij më 4 janar. Vendet si New York, Boston dhe Florida në pamje duken si në ditën pas shkatërrimit të masiv. /Indeksonline/

Temat: