23:05 / E Shtunë, 21 Maj 2022 / A K

Moti për dy ditët e ardhshme

Nga dita e diel dhe të hënën po priten kushte edhe për zhvillime të reshjeve me bubullima, që ditën e hënën mund të jenë më të shtrira në vend, e gjithashtu temperatura pësojnë rënie të lehtë.Nga dita e martë po paraqitet një situatë e motit relativisht më stabil por edhe më të nxehtë dhe kryesisht me diell.

22.05 – Vransira e intervale me diell. Në mëngjes mundësi për riga lokale shiu, e pasdite përreth viseve malore reshje lokale shiu me bubullima.


23.05 – Vransira e intervale me diell. Vende-vende priten zhvillime të rrebesheve me bubullima.