19:03 / E Enjte, 30 Janar 2020 / indeksADMonline

Moti për dy ditët e ardhshme

Në ditët e ardhshme rajoni ynë do të dominohet nga zona anticiklonike që do të kushtëzojnë mot të thatë dhe kryesisht me diell.

Nga Mesdheu do të depërtojnë rryma të ngrohta ajrore që sjellin mot të butë dhe temperatura ndjeshëm më të larta për këtë periudhë kohore.

Vlerat ditore të cilësisë së ajrit në ditët e ardhshme do të luhaten përreth vlerave mesatare, por kohëpaskohe mund të kalojnë edhe në vlera të pashëndetshme.

31.01.2020 – Në mëngjes ftohtë dhe me ngrica. Ditën butë dhe kryesisht kthjellët. Pasdite me vransira kalimtare. Erë mesatare nga jugperëndimi dhe veriperëndimi 2-10m/s. Indeksi UV: 2.

1.02.2020 – Paradite vransira të pjesëshme. Ditën mot i butë dhe kryesisht me diell. Erë e lehtë nga jugperëndimi 1-4m/s. Indeksi UV: 2.