16:12 / E Premte, 02 Mars 2018 / indeksADMonline

Moti për fundjavë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të shtunën dhe të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale me diell.

“Vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me reshje të dobëta shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius. Ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja dhe  verilindja me shpejtësi 1-11m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së./Indeksonline/