13:43 / E Diele, 17 Nëntor 2019

Moti për pesë ditët e ardhshme

Gjatë javës mot kryesisht me vransira, kohëpaskohe me reshje shiu. Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave.

18.11 – Në mëngjes vende-vende me reshje të dobëta shiu. Ditën vransirat do të shpërndahen, e në mbrëmje priten kthjellime.
19.11 – Në mëngjes në ultësira mundësi për mjegull. Ditën kryesisht vranët. Vonë në mbrëmje priten reshje të dobëta shiu.
20.11 – Më freskët, kryesisht vranët, e kohëpaskohe me shi. Në mbrëmje pjesërisht vranët.
21.11-22.11 – Kryesisht me vransira. Të enjten në mëngjes në ultësira mundësi për mjegull, e ditën e premte, pasdite dhe në mbrëmje mundësi për riga lokale shiu.

Temperaturat e ajrit do të mbeten mbi vlera mesatare, edhepse në pjesën e dytë të javës do të pësojnë një rënie të lehtë. Minimalet do të luhaten nga 5C deri në 8C, e maksimalet nga 12C deri në 16C.
Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga juglindja 2-7m/s, e në pjesën e dytë të javës lehtë nga verilindja-lindja 1-4m/s.
Shtypja atmosferike do të luhatet kryesisht mbi vlera të normales.

No photo description available.

Mos i humb