23:12 / E Martë, 26 Janar 2021 / A K

Moti për tri ditët e ardhshme: Ftohtë dhe vranësira

Moti dinamik që parashihet në ditët e ardhshme, mundëson një qarkullim të mirë ajror, e që mbanë ndotësit ajror më të shpërndarë, ndërsa cilësia e ajrit do të mbetet me indeks në vlera të mjaftueshme dhe të mira. E nga dita e mërkurë, pasi që erërat mund të pushojnë indeksi do të kaloj edhe në vlera të dobëta.

27.01 – Ftohtë, kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Mundësi për rrebeshe të dobëta bore.

28.01 – Ftohtë me vransira dhe intervale me diell gjatë ditës. Në mëngjes aty këtu me mundësi për reshje të dobëta bore.

29.01 – Kryesisht me vransira dhe intervale me diell gjatë ditës. Në mbrëmje vonë priten edhe të reshura shiu.Temperaturat e ajrit në rënie. Minimalet zbresin nga 2C deri në -6C, e maksimalet zbresin pranë 0C, e deri të premten në rritje deri në 7C.

Të hënën do të fryj erë mesatarisht e fuqishme dhe fuqishme nga krahu jugor 7-16m/s, me hove edhe deri në 20m/s (72km/h). Nga e marta do të fryj erë mesatare nga veriu 5-12m/sShtypja atmosferike pas një rënie të thellë sonte gjatë natës, në ditët e ardhshme me tendencë të rritjes mbi vlera normale.