08:17 / E Diele, 05 Prill 2020

Moti sot – kryesisht me vransira dhe erë

5.04 – Kryesisht me vransira dhe erë. Ditën intervale të shkurtëra me diell. Vonë në mbrëmje priten kthjellime.

Nga dita e hënë zona anticiklonike do të shtrihen mbi rajonin tonë që favorizojnë mot të kthjellët dhe me diell.

Prej ditës së mërkurë masa më të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të fillojnë të depërtojnë mbi vend, të cilat do të rrisin temperaturat, ku në fundjavën e ardhshme mund të arrijnë edhe mbi 20C.