15:04 / E Hënë, 10 Qershor 2024 / S Z

MSH-ja e Gazës: Mbi 37 mijë palestinezë të vrarë që nga 7 tetori

Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka thënë se të paktën 37 mijë e 124 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në nga 7 tetori.

Shifrat e raportuara nga kjo ministri nuk bëjnë dallim midis luftëtarëve dhe civilëve, shkruan Sky News.

“84 mijë e 712 të tjerë janë lënduar. Rreth 40 palestinezë u vranë dhe 218 u plagosën në 24 orët e fundit”, shtoi më tgej ministria.