23:42 / E Hënë, 05 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Mulla Osmani i quan propaganda fushatat kundër të drejtave kombëtare dhe fetare

Hoxha nga Drenica i njohur si Mulla Osman Musliu, përmes faqes së tij zyrtare në llogarinë Facebook ka reaguar ndaj fushatave që po mbahen sipas tij kundër të drejtave kombëtare në fetare. Fushata të cilat thirren në emër të europianizmit dhe që kanë për qëllim lehtësimin për liberalizimin e vizave, shkruan Indeksonline.

Mulla Osmani këto i ka quajtur propaganda të poshtra dhe ka bërë thirrje për kujdes.

Ky është statusi i tij i plotë:

Shumë herë po zhvillohen fushata frikësuese, kunder të drejtave kombëtare dhe fetare nëper media dhe nga disa grupe te interesit OJQ, kinse ne emer te europjanizmit apo heqjen e vizave.Andaj kujdes nga keto propaganda te poshtra,
të jemi vetja dhe sa ma larg mga këto poshtersi.