21:51 / E Diele, 14 Janar 2018 / indeksADMonline

Mund të jetë e vështirë, por është jetësore që para martesës çiftet të flasin për para

Komunikimi është çelës për një marrëdhënie të shëndetshëm dhe në komunikim duhet të përfshihet edhe biseda për para.

Sigurisht, “paratë nuk blejnë lumturinë” dhe “gjithçka që mjafton është dashura”, por nëse çiftet nuk flasin për para, kjo mund të bëhet burim konflikti.

Në disa raste konflikti mund të jetë masiv. Ju sigurisht nuk dëshironi të zbuloni pas martesës së atë që e doni është në borxhe dhe se ju jeni gënjyer sa i përket statusit të tij financiar gjatë gjithë kohës, transmeton Indeksonline.

Edhe në fundin më të zakonshëm, të kesh një qëndrim të ndryshëm financiar ndaj partnerit  mund të shkaktojë grindje.

Por sigurisht që kjo bisedë shpeshherë është e vështirë të bëhet, pasi shumica e çifteve frikësohen të kenë një bisedë të tillë./Indeksonline/