22:52 / E Mërkurë, 21 Shkurt 2024 / Gj. Sh

Napoli dhe Barcelona ndahen në ”paqe”

Nuk ka fitues në ndeshjen e parë të 1/16 së finales së Ligës së Kampionëve mes Napolit dhe Barcelonës.

Rezultati përfundimtar në ”Stadio Diego Armando Maradona”, ishte i barabartë 0-0, shkruan IndeksOnline.

Ishte skuadra e Barcelonës ajo e cila kaloi e para në epërsi.

Robert Lewandoweski shënoi në minutën e 60-të.

Napoli nuk u dorëzua dhe arriti barazimin me golin e Victor Osimhen në minutën e 75-të.

Ndeshja e kthimit në ”Camp Nou” e cila zhvillohet me 12 mars do të vendos se cila skuadër kalon në 1/8 e finales./IndeksOnline/