22:20 / E Premte, 01 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

NASA, nis testimin e rrotave të ardhshme, do të përdorën edhe tek makinat (Video)

Hulumtuesit e NASA-s e kanë shpikur rrotat e së ardhmes të cilat janë duke i testuar për qëndrueshmëri dhe peshë.

Ata planifikojnë që së pari këto rrota të përdorën për automjetet eksploatuese të Roverit (mjeti transportues që përdoret në Mars).

Revolucioni i nisur nga NASA, nëse del të jetë i suksesshëm në të ardhmen do ti thuhet lamtumirë gomave të zakonshme me ajër që përdorën tek veturat. /Indeksonline/