21:02 / E Enjte, 09 Korrik 2020

Naya Rivera supozohet të ketë vdekur pasi u zhduk në një udhëtim me varkë

Ylli i Gles Naya Rivera supozohet se vdiq pasi djali i saj katër vjeçar u gjet i vetëm në një varkë në një liqen në Kaliforninë Jugore, thonë zyrtarët.

33-vjeçari mori me qira varkën të mërkurën pasdite në Liqenin Piru, në veri-perëndim të Los Anxheles, tha zyra e Sherifit të Qarkut Ventura.

Ajo tha se përpjekjet për të gjetur aktoren tani janë një “operacion kërkimi dhe rimëkëmbjeje”. Nuk ka shenja të lojërave të gabuara, transmeton Indeksonline.

Rivera është më e njohur për rolin e Santana Lopez në Glee.

Seriali televiziv i komedisë muzikore u zhvillua në rrjetin Fox nga 2009 deri në 2015.

Çfarë dihet për incidentin e lundrimit?

Fëmija i Rivera ishte vërejtur nga një anije tjetër tre orë pasi aktorja kishte marrë me qera varkën, raporton CBS Los Angeles, duke cituar zyrën e sherifit.

Ajo thotë se djali u tha hetuesve se ai dhe e ëma ishin duke notuar – por ajo nuk u kthye në barkë.Personi i zhdukur u identifikua më vonë zyrtarisht si Naya Rivera.

Sherifit tha që liqeni do të jetë mbyllur për publikun ndërsa kërkimi rifilloi të enjten, me ekipet e zhytjeve nga e gjithë rajoni që morën pjesë.

Të enjten, oficeri Chris Dyer nga zyra e Sherif County Ventura County tha se autoritetet do të “kalonin përpjekjet” në një operacion kërkimi dhe rimëkëmbjeje.

“Ne po supozojmë se ka ndodhur një aksident, po supozojmë se ajo u mbyt në liqen,” tha ai. “Asnjë shenjë se diçka shkoi keq, përveç një aksidenti tragjik.”

Mbi 80 personel profesionistë të kërkimit dhe shpëtimit janë ende në kërkim aktiv për Rivera, duke përdorur helikopterë, anije dhe ekipe tokësore, tha policia.

Të martën, Rivera postoi në Twitter një foto të vetes dhe djalit të saj me një titull “vetëm ne të dy”.

Një numër i famshëm kanë bërë thirrje dhe lutje për aktoren e zhdukur, përfshirë këngëtarin Demi Lovato dhe Harry Shum Jr, i cili luajti Mike Chang në Glee./Indeksonline/

Mos i humb