09:54 / E Mërkurë, 29 Nëntor 2023 / L K

Ndërron jetë futbollisti i ligës së dytë gjermane, ishte reprezentues i Gjermanisë

Futbollit gjerman është tronditur nga vdekja e hershme e futbollistit të Regensburg, Agyemang Diawusie.

Ish-reprezentuesi i Gjermanisë U21 u bashkua këtë sezon me Regensburgun në ligën e dytë gjermane. Shkaku i vdekjes së Diaëusie ende nuk është zbuluar.

Diawusie gjithashtu luajti në divizionin e dytë të Gjermanisë për Dynamo Dresden dhe pati një periudhë të shkurtër në Austri në SV Ried.

Ai bëri 16 paraqitje në të gjitha garat për ekipin këtë sezon.

Shkaku i vdekjes së Diawusie ende nuk është zbuluar./Indeksonline/