16:45 / E Mërkurë, 26 Qershor 2019

Ndërron jetë në moshën 67 vjeçare babai i reperit Eminem

Babai biologjik i Eminem, Marshall Bruce Mathers Jr ka vdekur në moshën 67 vjeçare, transmeton Indeksonline.

 Njeriu që kurrë nuk e takoi djalin e të cilit emri i vërtetë është Marshall Bruce Mathers III, megjithatë superstari shpesh rrëfeu për babanë në këngët e tij, duke e akuzuar atë për braktisjen e familjes së tij.

Sipas TMZ, babai i Eminem vdiq pranë Fort Wayne, Indiana, dhe fqinjët që tregonin në një faqe të internetit që ai vdiq nga një atak në zemër.

Megjithëse kurrë nuk u takua me të atin, Eminem u përplas me këngë të tilla si ‘My Name Is’ dhe ‘Cleanin ‘Out My Closet’ duke sqaruar marrëdhënien e tensionuar që kishte me babain e tij.

Ndërsa reperi arriti famën botërore në 2001, Bruce u përpoq t’i drejtohej djalit të tij nëpërmjet një letre të postuar në një gazetë, duke pretenduar se nëna e Eminem Debbie mbajti djalin larg prej tij.

Bruce njoftohet se u martua me Debbie kur ishte 22 vjeç dhe ajo ishte 15 vjeç, duke pasur dy vjet më vonë Eminem.

Jo shumë kohë pasi të dy u ndanë dhe Bruce shkoi në Kaliforni ku kishte dy fëmijë të tjerë – Eminem u vendos në Detroit me nënën e tij, skenën e shumë prej këngëve të tij. /Indeksonline/