18:46 / E Hënë, 16 Tetor 2017 / indeksADMonline

Ndërron jetë nëna e shtatë vëllezëve Geci

Ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçare nëna e shtatë vëllezëve Geci.

Lajmin e mortit ka dhënë ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci nëpërmjet rrjetit social, shkruan AktivPress.

Në njoftimin e tij, ai shkruan:

Të dashur miq edhe shokë.

Sot me datë 16.10.2017 në oren 18:30 në moshën 80 vjeçare ndërroi jetë nëna jonë Raba Geci, nëna e 7 Vellëzerve Geci. Ne ishim me fatë që patem një nënë si ti, ti ishe një nënë kolosale i rrite dhe i mbajte të bashkuar 7 djemt e tu .

Ishalla nëna jonë na e ke bërë hallall .

Varrimi bëhet neser me daten 17 .10. 2017 ne oren 16 ne varrezat e lagjes Geci ne fshatin Llaushē.

Të gjithë ata që shprehin dēshiren te marrin pjesē ne varri ju falenderojmē!