18:40 / E Martë, 03 Tetor 2023 / MSH

Ndërron jetë profesori i njohur nga Medvegja

Profesori i njohur nga Sfirca e Medvegjës, Shaban Abazi, ka ndërrur jetë.

Lajmin e ka bërë të ditur Shkolla e Mesme Profesionale “Hoxhë Kadri Prishtina”, aty ku Abazi ka ushtruar prej vitesh profesionin e mësimdhënësit.

“Me pikëllim të thellë, njoftojmë kolegët, kolektivin dhe nxënësit e SHMP “Hoxhë Kadri Prishtina” në Fushë Kosovë se me datën 03.10.2023, ndërroi jetë kolegu ynë, profesor Shaban Abazi! Me pikëllim të thellë: kolektivi i shkollës” thuhet në njoftim.

Akoma nuk janë bërë të ditura shkaqet e vdekjes së profesorit Abazi.