22:10 / E Hënë, 21 Maj 2018

Ndërron jetë shkrimtari i Shtëpisë së Bardhë, Richard Goodwin

Richard N. Goodwin, një shkrimtar i Shtëpisë së Bardhë, i cili i ndihmoi presidentët të shkruajnë fjalime historike, siç është fjalimi i Robert Kennedy kundër aparteidit dhe ai i Lindon Johnson, për të drejtat civile, ka vdekur në moshën 86 vjeçare.

Gudëin vdiq të dielën në shtëpinë e tij në Conchord në Massachusetts, raporton AP.