18:32 / E Hënë, 04 Mars 2024 / LB

Ndeshja që mund ta vendos titullin e kampionit në Angli i bësohet këtij gjyqtari

Në fundjavë zhvillohet derbi i madh anglez mes Liverpulit dhe Manchester Cityt.

Kjo ndeshje është tepër e rëndësishme, pasi mund të vendos edhe titullin e Kampionit, shkruan IndeksOnline.

Drejtësin në këtë ndeshje do ta ndaj gjyqtari Michael Oliver.

Asistentët e tij do të jenë Stuart Burt dhe Dan Cook.

Liverpuli është lider i tabelës së Premierligës, ku pas 27 ndeshjeve ka grumbulluar 63 pikë, një më shumë se Manchester Cityt.

Ndeshja zhvillohet ditën e diel më fillim nga ora 16:45./IndeksOnline/