16:36 / E Diele, 28 Qershor 2020 / Ensar Ramadani

Ndeshjet e Superligës: Formacionet zyrtare

Sot zhvillohen tri ndeshjet e javës së 27-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Në Skenderaj zhvillohet ndeshja në mes të dy skuadrave që po luftojnë për mbijetesë, Drenica dhe Trepça ’89.

Këto janë formacionet zyrtare:

Drenica: Ymeri, Bejta, Turku, Lushtaku, Osmani, Thaqi, Bardhi, A.Mustafa, Hamiti, Hyseni, Shillova

Trepça ’89: Spahija, Asare, Dedija, Jashari, Traore, Jeanjacques, Hoti, Avdyli, Ard. Muja, Arb.Muja, Manaj

Në Gjilan, kryesuesi e pret skuadrën e fundit në tabelë. Drita do të përballët me Dukagjinin për ta ruajtur vendin e parë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Leci, Cuculi, Namani, Limani, Vucaj, Shabani, Fazliu, Xh.Shabani, Haxhimusa, Emini

Dukagjini: Boja, Elezaj, Jashanica, Marmullaku, Gojani, Grabanica, Mulaj, Palushaj, Memaj, Elshani, Dushi

Të fundit