07:11 / E Mërkurë, 03 Qershor 2020

Në Artanë nxirren trupat e pajetë te minatorëve-dërgohen për obduksion

Pas rreth 14 orëve kanë arritur të nxirren trupat e pajetë të minatorëve Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifi nga Miniera e Artanës.

Mbrëmë rreth orës 1 pas mesnate janë nxjerr dy trupat e minatorëve, shkruan IndeksOnline.

Lajmin e ka konfirmuar Arsim Gërxhaliu nga Instituti i Mjeksësisë Ligjore.

“Duke i falenderu djemt tanē të FSK-së, për mundin e paparë per ta thyer shkëmbin, si dhe ekipin e Mjekesise Ligjore, trupat e dy minatorëve, u nxorrën nga miniera”, tha ai./IndeksOnline/

Mos i humb