18:22 / E Hënë, 26 Nëntor 2018 / indeksADMonline

”Në nëntorin kuq e zi, të gjitha rrugët çojnë në Prekaz” – thotë Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka bërë sot pasdite homazhe në kompleksin memorial të UÇK-së bashk me kabinetet qeveritare të Kosovës dhe Shqipërisë.

Kryeparlamentari Veseli i shoqëruar nga kryeministrat Edi Rama e Ramush Haradinaj dhe bashkë me vëllain e komandantit legjendar Adem Jashari, Rifatin, kanë vendosur kurora lulesh tek varrezatbe familjes Jashari në Prekaz.

“Në nëntorin kuq e zi të kombit tonë, të gjitha rrugët çojnë në PREKAZ”, ka shkruar Veseli në faqen e tij në Facebook.

Temat: