12:19 / E Martë, 24 Prill 2018 / indeksADMonline

NA�se bA�ni kA�to veprime do merrni propozim pA�r martesA�!

Femrat nA� pA�rgjithA�si, duan tA� dA�gjojnA� fjalA� tA� A�mbla dashurie.

Sipas In Tv, qA� meshkujt vlerA�sojnA� mA� shumA� sesa tA� dA�gjojnA� frazA�n a�? te duaa�?. Sipas ekspertA�ve, janA� pikA�risht kA�to gjA�ra qA� nA�se i bA�ni, do ja fitoni atij zemrA�n aq shumA�, saqA� rritet mundA�sia pA�r ta��ju propozuar pA�r martesA�.

 1. Besimi
  Terapisti i A�ifteve,A� Mike Dow, thotA� se tA� mos kesh besim A�shtA� e rA�ndA� nA� njA� lidhje. Ai preferon besimin dhe nuk i intereson edhe nA�se i thoni a�? tA� duaa�?.
  2. Gatuani ushqimin e tij tA� preferuar
  ThonA� se dashuria nis nga stomaku, prandaj kushtojini rA�ndA�si gjA�rave qA� ai preferon tA� konsumojA�. Do e gA�zoni shumA�, sipas intv.al!
  3. Zgjidhni veshjen qA� ai pA�lqen mA� shumA� te ju
  Ndodh qA� partnerit tuaj, ta��i pA�lqejA� njA� fustan tuajin dhe dA�shiron ta��ju shikojA� me tA�. NA�se dilni, bA�jani qejfin!
  4. BA�jini komplimenta
  NA�se mashkulli ndihet i vlerA�suar, do ndikojA� pA�r mirA� nA� lidhje. Kur tA� keni mundA�si, bA�jiniA� komplimenta.
  5. Jepini kurajo pA�r tA� kaluar njA� periudhA� jo tA� mirA�
  PartneriA� e vlerA�son shumA�, nA�se i jepni suportin tuaj. NA�se i ndodheni pranA� nA� A�astet e tij mA� tA� kA�qija, do e keni gjithmonA� pranA�. Frazaa�? tA� duaa�?, nuk ka aq rA�ndA�si, sa veprat.
  6. PA�rqafojeni shpesh
  NjA� pA�rqafim tregon mA� shumA� sa ta��i thoni a�? tA� duaa�?. BA�jeni kA�tA� gjA� sa mA� shpesh.