17:12 / E Martë, 27 Shtator 2022 / Andronika

Nesër Glauk Konjufca zhvillon dy takime të rëndësishme

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, nesër pret në takim udhëheqësin e Njësisë në Drejtorinë e Përgjithshme të Komisionit Evropian për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Vassilis Maragos.

Takimi do të mbahet nga ora 9:50, në kabinetin e kryetarit.

Kurse nga ora 11:30 në të njejtin vend, Konjufca ka tjetër takimi, ai do të takohet me Ambasadorin e Luksemburgut, Eric Dietz./IndeksOnline/