15:55 / E Premte, 25 Maj 2018 / indeksADMonline

Nesër kush do të fluturojë për në Itali, ka një lajm të keq për të gjithë ju!

Të gjithë ata që do të fluturojnë ditën e nesërme nga Aeropor i Tiranës për në Aeroporn e Anconas në Itali, Autorite i Aviacionit Civil njofton se nga ora 10:00 deri në orën 18:00, drejt aeroport të Ankonës nuk do të ketë fluturime. Shkak për këtë anulim të fluturimeve është bërë greva e punonjësve italianë.

Sipas Autoritet Civil, ditën e shtunë është parashikuar një fluturim nga Aeropor i Ankonës me drejm TIA, dhe anasjelltas, për këtë arsye AAC apelon ndaj pasagjerëve që të ndjekin me vëmendje njoimet e kompanisë ajrore që kanë rezervuar biletën dhe adresën zyrtare të aeroport, për të shmangur pritjet e gjata.