23:52 / E Enjte, 04 Qershor 2020

Netflix anulon “Next in Fashion” pas një sezoni

Seria e konkursit të modës Next in Fashion është anuluar nga Netflix pas vetëm një sezoni.

Tan France , i cili bashkë-organizoi shfaqjen me Alexa Chung , konfirmoi për Variety se ata nuk “po bëjnë një sezon të dytë”. Ai e la të hapur mundësinë që seriali mund të merrej nga një rrjet tjetër ose shërbimi streaming.

“Kjo është një shfaqje një sezonale, ne nuk e dimë se çfarë do të ndodhë në të ardhmen,” shtoi ai. “Por ishte sinqerisht një nga gjërat më krenare që kam punuar ndonjëherë. Unë e dua shumë shfaqjen dhe Alexa. Fokusi im është padyshim në Queer Eye dhe po ec përpara”.

Netflix është duke anuluar një seri të shfaqjeve këtë vit pas sezoneve të tyre të debutimit, duke i dhënë fund një tendence në të cilën shumica e shfaqjeve në transmetues morën sezone shtesë./Indeksonline/

Mos i humb