23:27 / E Hënë, 17 Shkurt 2020

Netflix anulon tri shfaqje në fillim të vitit 2020

Jemi vetëm një muaj në vitin 2020 dhe tashmë, Netflix ka anuluar tre shfaqje televizive të preferuara.

Të tria këto shfaqje që janë anuluar deri më tani këtë vit, iu dhanë vetëm një sezon në shërbimin streaming, transmeton Indeksonline.

Ndërsa Netflix zakonisht anulon disa shfaqje brenda vitit, ata gjithashtu me fat të keq anulojnë kaq shumë shfaqje të preferuara të tifozëve çdo vit. Në vitin 2019, ata anuluan një ton të shfaqjeve origjinale dhe fansat nuk ishin të lumtur për disa nga emrat në atë listë. 

Spinning Out u anulua nga Netflix pas vetëm një sezoni. Lajmi u bë i ditur të hënën (3 shkurt) dhe tifozët u shkatërruan menjëherë.

Spinning Out me yjet si Kaya Scodelario , January Jones dhe Willow Shields . Ende mund të transmetosh një nga shfaqjet në Netflix tani.

Netflix anuloi poashtu Spinning Out vetëm disa javë pasi shfaqja debutoi në shërbimin e transmetimit.

Soundtrack , drama muzikore, u anulua vetëm pas një sezoni në shërbimin e transmetimit.

Shfaqja “shikon historitë e dashurisë që lidhin një grup të ndryshëm, të ndryshëm njerëzish në Los Anxhelos bashkëkohore përmes muzikës që jeton brenda zemrave dhe mendjeve të tyre”.

Netflix i dha shfaqjes një rend të drejtpërdrejtë në seri, i cili u prit me vlerësime negative nga kritikët. (Shfaqja ka një vlerësim prej 38% në Rotten Domatet.)

Sezoni i dytë i Insatiable debutoi në tetor të vitit 2019. Fatkeqësisht, Netflix sapo vendosi në shkurt të vitit 2020 që shfaqja nuk do të kthehej për një sezon të tretë./Indeksonline/