13:51 / E Enjte, 06 Dhjetor 2018

NEW YORKER po vjen në Prishtinë!

 Me 6 dhjetor 2018, kompania ndërkombëtare e modës për të rinj NEW YORKER do të shënojë hyrjen e saj në tregun e Kosovës me një hapje solemne të dyqanit në QT Albi Mall në Prishtinë.

 Më në fund – NEW YORKER po vjen në Kosovë! Të enjten, me 6 dhjetor, do të hap dyert dyqani i parë i NEW YORKERnë QT Albi Mall në Prishtinë. Në rreth 830 m² të hapësirës për shitje, NEW YORKER ofron një gamë të gjerë të trendeve më të fundit dhe modës më të re për femra dhe meshkuj.

Me seli në Braunschweig të Gjermanisë, NEW YORKER është një lojtar i suksesshëm në biznesin e modës për të rinjtë me mbi 1,000 dyqane në 40 shtete. Për 40 vjet, kompania ja ka dal të bëhet një ndër brendet më të mëdha të modës në botë dhe tani ajo punëson mbi 18,000 persona. NEW YORKER është sinonim i modës, e cila e rizbulon veten çdo ditë. Qoftë stil i lirë ‘casual’ ose pamje elegante për raste solemne – në NEW YORKER çdokush e gjen veshjen e duhur për tu dukur në mënyrë të përkryer me një çmim të mirë. Duke i qëndruar besnik motos “Vishuni për momentin”, ju gjithmonë do të gjeni trendet e fundit dhe modën më të re. Çdo moment është unik, siç është edhe çdo dukje. Prandaj gama e produkteve të NEW YORKER përbëhet nga brendet e veta: FSBN, FB SISTER (veshje sportive dhe për kohë të lirë), AMISU dhe SMOG (veshje për momente të lira dhe në mbrëmje), CENSORED (veshje të brendshme dhe kostume noti) dhe një varg të gjerë AKSESORËSH.

NEW YORKER e feston këtë hapje të re solemne me shumë oferta atraktive. Prej 6 deri me 9 dhjetor për klientët do të ketë një zbritje të menjëhershme prej €5 nëse blejnë rroba në vlerë prej €25, dhe zbritje prej €10 kur blejnë rroba në vlerë prej €50. Përveç kësaj, në ditën e hapjes do të ketë një DJ dhe vallëzues ‘breakdance’ për të krijuar atmosferë festive.

Ekipi i NEW YORKER ju mirëpret në hapjen e dyqanit të ri në QT Albi Mall në Prishtinë me 6 dhjetor 2018 në ora 10:00!

 Dyqani NEW YORKER

QT Albi Mall

Rruga e Pronetit

10000 Prishtinë

Orari:

 E hënë – e diele 10:00 – 22:00

 

 

Mos i humb